Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality spolku

 

tl-2021.jpg

.

Vv FAČR ukončil soutěžní ročník 2020 / 21

4.května 2021

VV FAČR UKONČIL SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2020/21

   Na základě harmonogramu rozvolňování ze strany státních institucí, byl VV FAČR na svém úterním zasedání dne 4. 5. 2020 nucen schválit ukončení nedohraného soutěžního ročníku 2020/21.

   „Do poslední chvíle jsme bojovali o to, aby se mohly neprofesionální soutěže dohrát. Z tohoto důvodu jsme také neustále vymýšleli nové a nové varianty scénářů tak, abychom mohli odehrát požadovaný počet utkání a byla zajištěna regulérní prostupnost soutěží. Ve chvíli, kdy jiné sporty soutěže odpískaly, my stále věřili a bojovali. Máme ale první květnový týden a stále není povolena ani možnost plnohodnotného tréninku klubů, takže je potřeba nyní bohužel konstatovat, že ani fotbalové soutěže již nepůjde dohrát“, říká předseda FAČR Martin Malík.

   VV FAČR při svém rozhodování myslel i na to, že po dlouhé herní a tréninkové přestávce není možné realizovat s ohledem na absenci společné přípravy hráčů v klubech restart soutěží bez výrazného rizika zranění hráčů.

   „Zdraví hráčů je a vždy bude naší prioritou. Opravdu jsme dnes již v termínu, kdy nejde realizovat harmonogram soutěží od ČFL a MSFL dolů, včetně tolik potřebného tréninkové procesu, který by restartu předcházel. Je to samozřejmě o to smutnější, že jde o druhou sezónu v řadě, kdy musely být neprofesionální soutěže předčasně ukončeny“, připomíná generální sekretář FAČR Jan Pauly.

   FAČR přesto doufá, že ukončení soutěží, neznamená stále ještě automaticky konec fotbalové sezóny. V tomto duchu je také asociace připravena pomoci klubům s realizací případných turnajů jednotlivých klubů na OFS a KFS spadajících termínově do sezóny 2020/21.

   „VV FAČR dnes rozhodl také o tom, že v případě realizace podobných turnajů, pokud tedy budou umožněny z hlediska hygienického rozvolňování, bude za předem stanovených pravidel proplácet náklady klubů na rozhodčí, tak abychom mohli jako střešní organizace amatérského fotbalu přispět alespoň nějakou měrou k reálnému návratu fotbalu na hřiště a zároveň pomoci přípravě hráčů na novou sezónu,“ dodává předseda FAČR Martin Malík.

Amatéři mohou hrát od pondělí fotbal v plném počtu včetně brankářů

Amatéři mohou hrát od pondělí (10.05.2021) fotbal v plném počtu hráčů včetně brankářů. Místo současných dvanáctičlenných skupin, případně dvacetičlenných mládežnických v některých krajích, bude venku povoleno sportování až třiceti lidí. Počítá s tím aktualizované vládní opatření proti šíření koronaviru. Vnitřní sportoviště se zatím jen pootevřela, vláda tam povolila sportování maximálně dvou osob ve věku do 18 let. Mohou mít k sobě trenéra.

 

Členství 2021

20.dubna 2021

      VV OFS upozorňuje kluby, oddíly a rozhodčí na úhradu členství ve FAČR na rok 2021. Úhrada členství je prodloužena do 15.4.2021 s dodatečnou lhůtou do 30.4.2021. Finanční prostředky za členství musí být uhrazeny tak, aby nejpozději do 30.4. 2021 byly na bankovním účtu FAČR.

 

Informace z volební VH OFS Přerov

24.března 2021
Dne 23.3.2021 se uskutečnila v klubu Teplo Volební valná hromada OFS Přerov. Delegáti fotbalových klubů si zvolili nový výkonný výbor:
- předseda: Mgr. Roman Páral
- členové VV OFS: Ivan Bardoň, Mgr. Petr Caletka, Jarmila Kyasová, Ing. Roman Maceček, Pavel Pumprla, Martin Skýpala
- členové RK OFS: Miroslav Hrubý, Petr Bureš, Tomáš Pindroch

.

10_edited.jpg

.

Komuniké VV FAČR per rollam

7.února 2021

        VV FAČR, s ohledem na aktuální situaci, schválil pro tento rok změnu splatnosti členských příspěvků (úprava Evidenčního a registračního řádu, viz úřední deska); s ohledem na aktuální epidemickou situaci je splatnost odložena do 15. 4. 2021 s tím, že dodatečná lhůta pro zaplacení je stanovena do 30. 4. 2021.

 

Online tréninky

1.února 2021
Online tréninky od pondělí do soboty vždy od 17:00 hod. - vhodné pro všechny kategorie
Pokud si chcete zacvičit a protáhnout tělo je tu online trénink s Honzou Kročou. Každý den kromě neděle vždy od 17:00 hod. Cvičení trvá 60 minut.

Stačí jen:

1. Stáhnout ZOOM Cloud Meetings

2. Otevřít, kliknout na JOIN a MEETING

3. Zadat číslo 869 159 7977 a heslo 6eDrKt

4. Pak už jsme spolu v místnosti....ještě dole kliknout na ikonku mikrofonu a videa, aby jsme se navzájem viděli

 

Oznámení o konání Valné hromady OFS Přerov

8.února 2021
        S ohledem na protiepidemická opatření orgánů státní správy znemožňující uskutečnění zasedání valné hromady, rozhodl Výkonný výbor Okresního fotbalového svazu Přerov tak, že se termín zasedáni VH OFS Přerov odkládá

na úterý 23. března 2021 od 17,00 hodin

Prezentace v 16,30 hod. na adrese: klub Teplo, Horní náměstí, Přerov.

Pořad zasedání, stejně jako ostatní záležitosti zůstávají beze změn, tedy stejné jako u svolaného původního termínu zasedání. Návrhy kandidátů musí být podány nejpozději jeden týden přede dnem konání Valné hromady – tj., do 16.3.2021, a to sekretariátu Svazu.

.

Hodnocení Dukly za podzimní část SR 2020/2021

6.listopad 2020

      Dukla Hranice, ještě v týdnu před prvním mistrovským utkáním, uskutečnila 7 hráčských příchodů. Přes nejistotu, jak bude tým spolupracovat, Dukla vyhrála první zápas vysoko 7:0. Ale počáteční euforii zchladil následný zápas, kde Dukla venku prohrála. Poté se podařilo 2 zápasy těsně vyhrát s Bochoří a v Tovačově. Přesto Dukla během 4 zápasů nenašla „vyloženého“ střelce i přes velký počet brankových příležitostí a chybějící goly se projevily zejména v dalším zápase s Polkovicemi, kdy soupeř přijel oslaben, ale Dukla nedokázala vedení udržet a prohrála. Další 2 porážky si Dukla připsala se soupeři z předních příček, kdy Dukla vstřelila jen 1 gol. Zlepšení nálady přinesl poslední zápas, kdy Dukla dokázala přivést 3 body z Říkovic.

      Největší vliv na výkony v podzimní části byla již uvedená absence střelce a že sestava byla na každý zápas jiná.

      Přesto je třeba hráčům poděkovat za přístup, kdy se zejména zvýšila účast na trénincích a jmenovitě z předvedených výkonů v zápasech je potřeba vyzdvihnout kapitána Michala Hudečka, Davida Talapku, Ondřeje Sedláčka a Dominika Hrazdila.

     Sekretář oddílu Ing. Martin Matuška

 

Rozhodnutí Výkonného výboru FAČR

27.říjen 2020

     Rozhodnutí Výkonného výboru FAČR o přerušení soutěžního ročníku 2020/2021

1. Soutěžní ročník 2020/2021 se ohledně mistrovských a pohárových soutěží, vyjma soutěží v příslušnosti Ligové fotbalové asociace, jako řídícího orgánu soutěže, přerušuje do dne 31. 12. 2020 do 23:59 hod.

2. Po dobu přerušení nejsou řídící orgány soutěží oprávněny schválit konání mistrovských a pohárových utkání.

 

SK Říkovice - FC Dukla Hranice

2.kolo, neděle 11.říjen 2020 v 15,00 hod.

rikovice.jpg           vs_deleno_1.jpg           dukla-znal-kul.bar..jpg

1 : 2 (1:0)

 Zápis o utkání

          V 8. kole podzimní části Okresní soutěže zavítali hráči Dukly na hřiště Říkovic, doma dosud neporažených. Po prvním vyrovnaném poločase, odcházeli do šaten úspěšnější domácí, po gólu Mužíka z 34. minuty. Do druhého dějství nastoupila Dukla s odhodláním zápas otočit.  Po změně sestavy, v čele s M. Hudečkem v útoku,  došlo ve 48. minutě k vyrovnání,  které za hostující zajistil Sedláček, krásným gólem z dálky. Od této chvíle se hra Dukly rapidně zlepšila a k očekávanému obratu došlo v 59. minutě, po pěkné kombinační akci, kterou výborně zakončil M. Hudeček.  Následující minuty utkání provázela značná nervozita a k větším gólovým příležitostem nedocházelo. V závěrečné minutě neproměnil penaltu hostující Balko, i tak se z vítězství radovala Dukla a zaslouženě si odvezla tři body.

222.jpg

Opatření ve stavu nouze

13.říjen 2020

V návaznosti na mimořádná opatření Vlády ČR upřesňujeme pravidla konání fotbalových utkání a fotbalových aktivit vůbec v období ode dne 14. října 2020 od 00:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod.

V těchto dnech platí, že:

1. se nekonají žádná soutěžní utkání;
2. je zakázáno používat:

 • vnitřní prostory venkovních sportovišť (včetně šaten, umýváren apod.),
 • vnitřní sportoviště;

3. tréninky ve venkovních prostorách je možné uskutečnit v počtu nejvýše 6 osob při dodržení hygienických opatření;
4. v rámci tréninků na venkovních sportovištích je možné hřiště rozdělit fyzickými překážkami s nejméně dvoumetrovými koridory na jednotlivé sektory se samostatnými vstupy; v každém z nich může trénovat nejvýše 6 osob s tím, že musí být zamezeno kontaktu mezi jednotlivými skupinami navzájem, a to nejen při sportování, ale i při příchodu a odchodu.

 

TJ So Černotín - FC Dukla Hranice

9.kolo, neděle 04.říjen 2020 v 15,00 hod.

     ofs.jpg           vs_deleno_1.jpg          dukla-znal-kul.bar..jpg

6 : 1 (1:0)

 Zápis o utkání

trenik.jpg

 

Pravidla pro chování v rámci regionálního fotbalu

 Platná od 24.září 2020

 1. Utkání ve venkovních prostorech se smí zúčastnit max. 50 diváků.
 2. Nad 50 diváků se smí utkání zúčastnit pouze v případě, že mají všichni pevně určené místo k sezení (max. 1000).
 3. Pokud se utkání účastní nad 50 diváků, organizátor je povinen evidovat celkový počet míst k sezení.
 4. Organizátor je vždy povinen zabezpečit rozestup mezi diváky nejméně 2m.
 5. Místa se NESČÍTAJÍ – nelze mít 50 diváků na státní + další k sezení.
 6. Důrazně se nedoporučuje instalovat přenosná místa k sezení navíc.
 7. Do divácké kvóty se nezapočítávají osoby, které se podílejí na realizaci utkání a hráči, jsou-li nejméně 2m od diváků.
 8. Osoby mimo areál se do divácké kvóty nezapočítávají.
 9. Důrazně se doporučuje dodržovat přísná hygienická opatření při pohybu ve vnitřních prostorách.

 

FC Dukla Hranice - FK Brodek u Přerova "B"

8.kolo, sobota 26.září 2020 v 15,30 hod.

dukla-znal-kul.bar..jpg           vs_deleno_1.jpg           brodek.jpg

0 : 1 (0:0)

 Sponzor MU: Mgr. Miroslav Raindl, Kandidát do Senátu ČR, zastupitel, Předseda dozorčí rady

 Zápis o utkání

            V dalším domácím zápase podzimní části Okresní soutěže přivítali hráči Dukly vedoucí tým Brodek „B“.  Dukla nastoupila s odhodláním a bojovností, což se projevilo tím, že soupeře nepustila prvních 15 min na svou polovinu a sama se dostala k několika střeleckým pokusům z hranice šestnáctky, které ale byly nepřesné. Soupeř se pak snažil držet míč, Dukla chodila do rychlých brejků, ale z obou stran to bylo bez nějakého výrazného zakončení. Přesto to byl Brodek, který se v závěru poločasu mohl dostat do vedení, ale po rohovém kopu orazítkoval pouze břevno. Začátek druhého poločasu se nesl ve stejném duchu, ale byl to soupeř, kterému se v 63. min povedl ojedinělý brejk, který úspěšně zakončil. Dukla zbraně nesložila, snažila se nadále o brejky a centry do vápna, které přinášely spoustu střel a závarů, ale většinou, někdy i těsně, skončili vedle branky. Ani závěrečný tlak, kdy opět Dukla byla blízko ke vstřelení branky, ale střela opět skončila těsně vedle, vyrovnání nepřinesl a tak se ze 3 bodů radoval šťastnější soupeř.  

tren.jpg

 

FC Dukla Hranice - TJ So Polkovice

7.kolo, sobota 19.září 2020 v 15,30 hod.

dukla-znal-kul.bar..jpg            vs_deleno_1.jpg             kopana_122.jpg

1 : 2 (0:0)

 Sponzor MU: SMOOS s.r.o. – bezpečnostní agentura Hranice

 Zápis o utkání

trenin.jpg

 

TJ So Tovačov "B" - FC Dukla Hranice

6.kolo, sobota 12.září 2020 v 16,00 hod.

tovacov.jpg            vs_deleno_1.jpg            dukla-znal-kul.bar..jpg

1 : 2 (1:2)

 Zápis o utkání

            V dalším zápase podzimní části Okresní soutěže zajížděli hráči Dukly na hřiště Tovačova „B“.  Předně je třeba zmínit, že Dukla přijela pouze s 11 hráči. Hned z první akce zápasu vystřelil hostující Shevchuk a Dukla se dostala do vedení. V 6. min, se po ztrátě míče uprostřed hřiště, dostali do zakončení domácí a srovnali na 1:1. Vzápětí se dostal Balko ze strany blízko k brance a střelou podél brankové čáry překvapil domácího brankáře a dostal Duklu opět do vedení. Za nedlouho se dostal Balko sám před brankáře, ale zamýšlený lob skončil vedle. Pak 2x střílel z hranice šestnáctky Hrazdil, ale střely skončily těsně vedle. Dukla nenavýšila skóre ani po dvou zakončeních Bubeníčka, kdy jednou trefil hlavou ve vyložené šanci z malého vápna brankáře a při druhé vykopával jeho střelu z brankové čáry domácí obránce. Domácí tým byl neškodný kromě pár standardek, které s přehledem jistil brankář Talapka.

Hned na začátku druhého poločasu se dostal na hranici šestnáctky ke střele Balko, ale jeho křižná střela skončila na tyči. Domácí zjednodušili hru na dlouhé balony, ale Dukla je v čele s vynikajícím Hudečkem spolehlivě likvidovala. Do velké šance se následně dostal Shevchuk, kdy přehlavičkoval vyběhnuvšího brankáře, ale hlavička skončila těsně vedle. Dále pak Shechuk utíkal ze strany sám na brankáře, ale zvolil ještě přihrávku na Balka, který už toto řešení nečekal. Díky stávajícímu skóre domácí stále cítili šanci a tak musel jednou Talapka předvést vynikající zákrok při střele ze standardky k tyči. Následně se Dukla dostala ještě k několika slibným střelám, které většinou zblokovali domácí hráči. A tak si Dukla zaslouženě odváží 3 body.

trenink.jpg

 

FC Dukla Hranice - SK Bochoř

5.kolo, sobota 5.září 2020 v 16,00 hod.

dukla-znal-kul.bar..jpg            vs_deleno_1.jpg            bochor.jpg

1 : 1 /PK 3 : 2/ (pol. 1:0)

 Sponzor MU: Pekárna WELLART v.o.s. Hranice

 Zápis o utkání

trenink.jpg

 

So Křenovice - FC Dukla Hranice

4.kolo, neděle 30.srpna 2020 v 15,00 hod.

krenovice.jpg             vs_deleno_1.jpg             dukla-znal-kul.bar..jpg

4 : 2 ( 3:0)

 Zápis o utkání

 

tren.jpg

tren.jpg

 

FC Dukla Hranice - SK Sokol Lobodice

3.kolo sobota 22.srpna 2020 v 16,30 hod.

dukla-znal-kul.bar..jpg              vs_deleno_1.jpg                kopana_122.jpg

7 : 0 (6:0)

Sponzor MU: Mgr. Miroslav Raindl, Kandidát do Senátu ČR, zastupitel, Předseda dozorčí rady

 Zápis o utkání